Aké otázky majú zákazníci pri kúpe postele?

Ako vplýva výška postele od podlahy na dobrý spánok?

Výška postele od podlahy je vzdialenosť vrchnej hrany matraca od dlážky v miestnosti. Ideálne je, keď sa na posteľ môžete pohodlne posadiť a z posedu sa následne bezproblémovo postaviť, či už máte 35 alebo 65 rokov. V súčasnosti sa najčastejšie stretávame s posteľami s výškou 45 – 55 cm, aby bolo vstávanie z nej pre dospelú osobu najpohodlnejšie. Starším a menej pohyblivým ľuďom odporúčame postele s výškou ložnej plochy od podlahy približne 50 – 60 cm, ktorá im zabezpečí ešte ľahšie vstávanie. Pohybový aparát staršieho človeka už nie je v takej dobrej kondícií a ráno pri vstávaní z postele je človek dolámaný a kĺby stuhnuté. Vyššia výška postele preto príde vhod.

Mám si kúpiť posteľ s čelom alebo je čelo zbytočnosť?

Čelo na posteli vie dodať „pocit bezpečia“, hlavne ak posteľ nie je umiestnená hlavou ku stene, ale stojí voľne v priestore. Čelo postele dokáže zastúpiť funkciu operadla, keď si otvoríte rozčítanú knihu ale zapnete TV a sedíte na matraci. Z postele sa tak stáva pohodlné kreslo.

Každá posteľ je v princípe vybavená dvoma čelami. Jedná sa o predné a zadné alebo čelo pri nohách a čelo pri hlave. Predné čelo alebo čelo pri nohách sa vyrába prevažne v rovnakej výške ako posteľné bočnice, ale na trhu sú aj postele s vysokých čelom pri nohách. Dôležitejšia je výška zadného čela alebo čela pri hlave, ktoré slúži na to, aby Vám nevypadával vankúš a aby ste si mohli komfortne oprieť chrbát. Čo sa týka bočníc postele, ich výška by mala byť približne 7 cm a viac pod úrovňou matraca, aby bočnice netlačili do nôh pri vstávaní z postele, po zatlačení matraca. Aby ste si neublížili, bočnice by mali mať zaoblené hrany. Bariéry, bočnice alebo inak povedané malé zábrany (zábradlia) bývajú žiaduce pri detských posteliach.

Akú veľkosť postele zvoliť?

Najčastejšia kladená otázka každého zákazníka. Tu treba prehodnotiť koľko priestoru na spánok nám treba ( výška u vyšších ľudí hrá hlavnú rolu) teda rozmery matracu, na ktorom budeme dlhé roky spávať. Každý ma svoje vlastné preferencie na rozmer ložnej plochy na spanie. Rozmer matraca je definovaný primárne dĺžkou a šírkou.

Dĺžka matraca

Každý z nás spí inak a má teda aj vlastné kritériá. Dĺžku treba vyberať podľa našej výšky prípadne výšky partnera. Matrac potom vyberať o niečo dlhší ako je výška postavy cca +20cm. Ľudia, ktorý majú viac ako 1,85 majú s výberom matrace už problémy, preto je potrebné popozerať sa aj po matracoch, ktoré sa dajú vyrobiť na mieru. Štardantná výška matraca a teda aj najpredávanejšia je s dĺžkou 200cm. Ak ale potrebujete matrac na mieru treba myslieť aj na posteľ, do ktorej má byt nový matrac umiestnený.

Šírka matraca

Šírka matraca je individuálna a závisí od preferencií zákazníka a typu vybranej postele. Najpredávanejšie jednolôžkové matrace majú šírku 90 cm. Jednolôžkové matrace šírky 100 cm sú zriedkavejšie, ale spánok na nich býva pohodlnejší.

Manželské matrace

Do manželských postelí je najtypickejší matrac s dĺžkou 200 cm a šírkou 180 cm.

[lgc_column grid=“50″ tablet_grid=“50″ mobile_grid=“100″ last=“false“]

Manželská posteľ
Posteľ je dodávaná bez matraca bez roštu, ale máte možnosť dokúpenia
manz-postel-novynabytok

122,00 €

do obchodu

[/lgc_column] [lgc_column grid=“50″ tablet_grid=“50″ mobile_grid=“100″ last=“true“]

Manželskú posteľ Markos
Posteľ je dodávaná s lamelovým roštom. Matrac si môžete vybrať a priobjednať
manz-postel-novynabytok1

109,90 €

do obchodu

[/lgc_column] [lgc_column grid=“50″ tablet_grid=“50″ mobile_grid=“100″ last=“false“]

Jednolôžková posteľ
Viacúčelová posteľ Maxi s dostatkom úložného priestoru
potel-novynabytok1

207,00 €

do obchodu

[/lgc_column] [lgc_column grid=“50″ tablet_grid=“50″ mobile_grid=“100″ last=“true“]

Detská jednolôžková posteľ
Pevná a stabilná detská posteľ s roštom, matracom a úl. priestorom
postel-detska-novynabytok

235,90 €

do obchodu

[/lgc_column]

Ako sa dá využiť priestor pod posteľou?

Využiteľný úložný priestor pod posteľou je obmedzený hlavne výškou postele. Na uskladnenie veci môžete pod posteľ umiestniť napríklad špeciálnu zásuvku pod posteľ. Posteľ má byť ideálne navrhnutá tak, aby poskytla odvetrávanie matraca. Odvetrávanie je zabezpečené tak, že suchší vzduch v miestnosti vstupuje pod posteľ pomedzi lamely roštu, prechádza do vyšších častí a následne matrac vysušuje. Ak voľný úložný priestor pod roštom zaplníte po okraj napríklad sezónnym oblečením, matrac sa neodvetrá, nakoľko nebude zabezpečené prúdenie dostatočného množstva suchého vzduchu, potrebného odstránenie nežiaducej vlhkosti z matraca. Voľný priestor po roštom teda zapĺňajte s rozumom.

Aké osvetlenie by sme si mali zvoliť k posteli?

Najlepšie by bolo LED svetlo, o ktoré sa nepopálite. LED technológia sa dnes používa aj do integrovaného osvetlenia v posteliach. Jeho najväčšou výhodou je, že šetrí vyše oči, či už večer pri čítaní alebo v noci, keď ste rozospatý a potrebujete si posvietiť. Na čítanie sa najčastejšie používajú nočné lampy na nočnom stolíku, umiestené po stranách postele, s cieľom obmedziť vyrušovanie partnera. Pokiaľ je svetlo integrované do čela postele, umiestňuje sa vyššie nad hlavu, býva dobre rozptýlené a vyznačuje sa jemnou svetelnosťou.

 

Kompletná ponuka postelí

 

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Povinné položky sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.